Komplexný cvičebný program pre telo & dušu


PortDeBras je nový koncept určený pre všetkých bez ohľadu na vek a skúsenosti. Je to harmonizujúce cvičenie určené pre všetkých, ktorí radi objavujú nové formy pohybových cvičení, obľubujú tanec a zároveň chcú efektívne a rovnomerne rozvíjať svoju telesnú a duševnú harmóniu.

PortDeBras je originálny program tréningov, ktorý je založený na plynulom pohybe rozvíjajúc silu a flexibilitu zároven. Zlepšuje správne zapojenie hlbokých aj povrchových svalov pri každodennom pohybe.


Podobne ako iné programy Body and Mind, prináša PortDeBras® psychickú relaxáciu. Vďaka esteticky plynulým pohybom v harmonickom súlade s motivujúcou a zároveň ukľudňujúcou hudbou, pravidelnému dýchaniu a koncentrácii na vlastné telo býva zážitok z cvičenia neopakovateľný.
cvičenie zlepšuje
  • pohybovú koordináciu
  • estetiku pohybu
  • zmysel pre rytmus
  • pohybové návyky
  • kontrolu pohybov celého tela
  • držanie tela

autor & tvorca

vladimir snezhik

je choreograf a tanečník, ktorý bol dlhé roky medzinárodným prezentérom rôznych fitness konceptov a precestoval takmer celý svet. V roku 2006 prišiel s myšlienkou konceptu, ktorý rozvíja celé telo a nazval ho PortDeBras.

olga snezhik

Head of PortDeBras Club System
PortDeBras Clothes

elena nosonova

Director of standards and quality
Expert of the PortDeBras
Developer of video program PortDeBras

helena B. ballová

Executive director PortDeBras for Europe

Otázky & Odpovede

Zvládnem hodinu aj bez tanečných skúseností?


Základom PortDeBras, je aby hodina bola prístupná pre všetkých. Ak nemáte žiadne tanečné skúsenosti, alebo dokonca žiadne skúsenosti so skupinovými cvičeniami je hodina vhodná aj pre Vás. Cieľom celého programu, nie je odcvičiť naučené pohyby (alebo takzvanú choreografiu), ale hlavne pohyby previesť správne, to znamená zdravo.

Čo znamená previesť pohyb správne?


Neodporúčajú sa prudké, ostré a rýchle pohyby. Počas celého cvičenia by mal byť pohyb plynulý. To znamená ladne a plynulo viest paže s uvoľnenými ramenami a skoordinovať ich zároveň s pohybom nôh. Pohyb paže sa vedie lakťom a časť paže od lakťa po prsty len dokresľuje pohyb.

Trup tela je spevnený. Dôležité je držať podsadenú panvu a zavreté rebrá, čím spevníme trup a pohyb je kontrolovanejší.

Váha je na celých chodidlách rovnomerne. Pri každom pohybe smeruje koleno za špičkami na nohách a kolená sú mierne pokrčené.

Čo si mám obliecť?


Najvhodnejšie je pohodlné oblečenie. Čokoľvek čo Vás neobmedzuje v pohybe a cítite sa v tom pohodlne. Výhodou je, že nie je potrebná žiadna obuv, nakoľko sa cvičí naboso. Ak je podlaha chladnejšia môžu sa ponechať ponožky, avšak tie môžu na podložke kĺzať, v tom prípade sú ideálne špeciálne ponožky bez špičky a päty, ktoré voláme „štucky“. Noha nie je v chlade, ale zároveň sa nekĺže na hladkom povrchu.